دستگاه پر کن محصولات آرایشی چیست؟

دستگاه پر کن محصولات آرایشی

از دستگاه پر کن محصولات آرایشی چه می‌دانید؟! بسیاری از محصولات آرایشی با طراحی خاص بسته بندی به بازار عرضه می‌شوند. انواع کرم پودرها، انواع محصولات مراقبت از پوست، انواع سرم‌های تقویتی و بسیاری از موارد دیگر، با بسته بندی خاصی تولید می‌شوند. پیشرفت در دانش بشری، امکانات خارق العاده‌ای  را برای صنایع مختلف در بر داشته است. امروزه شاهد بسیاری از دستگاه‌های توانمند، کاربردی و ایده‌آل هستیم که هر کدام از آنها به نوعی به کارهای مختلف صنعتی، سرعت بخشیده‌اند.

این دستگاه‌های خارق العاده، امکانات ویژه‌ای را برای تولید کنندگان در بر داشته‌اند. افزایش سرعت، دقت، کیفیت و … از جمله مزایایی هستند که این دستگاه‌ها برای کاربران به همراه داشته‌اند.

چقدر دستگاه پر کن محصولات آرایشی را می‌شناسید؟

عملکرد دستگاه پرکن محصولات آرایشی مانند بسیاری از دستگاه‌های پر کن عرضه شده به بازار است. این دستگاه با توجه به مواد در نظر گرفته شده برای بسته بندی، تنظیمات مربوطه و بسته بندی ایده‌‎آل، اقدام به بسته بندی می‌کند. در این پروسه شاهد عدم دخالت انسانی و در نتیجه بسیاری از مزایای تاثیرگذار خواهیم بود.

این دستگاه‌های کاربردی، محصولات آرایشی در نظر گرفته شده را در داخل انواع پالت‌ها، ظروف پلاستیکی، تیوپ‌ها، ساشه و … بسته بندی می‌کنند. با توجه به نوع محصول در نظر گرفته شده و همچنین با توجه به نیاز کاربران، شاهد انواع مختلفی از این دستگاه‌های کاربردی هستیم. انواع مختلف این دستگاه‌ها، این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کنند که بتوانند بر اساس نیاز خود، دستگاه مناسبی را انتخاب کنند.

انواع دسته بندی خطوط تولید پر کن آرایشی کدامند؟

همانطور که ذکر شد، دستگاه پر کن محصولات آرایشی در انواع مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی این دستگاه‌‎های را در دو طبقه‌ی اتوماتیک و مکانیکی دسته بندی کرده‌اند. دستگاه‌های اتوماتیکی تمامی فرایند تولید و بسته بندی را به صورت اتوماتیکی انجام خواهند داد. در مقابل دستگاه‌های مکانیکی با دخالت انسانی فرایند تولید و بسته بندی را به اتمام می‌رساند. هر کدام از این دستگاه‌ها قابلیت‌های خاصی را در بر دارند. از دستگاه‌های اتوماتیک بیشتر در شرکت‌های بزرگ بهره برداری خواهند نمود. دستگاه‌های مکانیکی نیز قابلیت استفاده در شرکت‌های تولیدی کوچک را در بر دارند. قیمت دستگاه‌های مکانیکی ارزان‌تر از دستگاه‌های اتوماتیکی است. اما این تنها دسته‌ بندی مربوط به دستگاه‌های پر کن نیست. در دسته‌ بندی دیگر این نوع از دستگاه‌ها، می‌توان به دستگاه‌های پر کن مایعات غلیظ و دستگاه پر کن مایعات رقیق اشاره نمود.

 • دستگاه پر کن محصولات آرایشی رقیق: برخی از مواد آرایشی و بهداشتی از غلظت پایینی برخوردار بوده و به عنوان مایعات رقیق شناخته می‌شوند. در این زمینه می‌توان به انواع سرم‌های مو، برخی از اسپری‌های خوشبو کننده و … اشاره کرد. این محصولات آرایشی و بهداشتی توسط دستگاه‌های خاصی بسته بندی می‌شوند.
 • دستگاه پر کن محصولات آرایشی غلیظ: از دیگر انواع محصولات آرایشی، می‌توان به محصولاتی اشاره کرد که از غلظت بالاتری برخوردار هستند. در این صورت بهتر است از دستگاه‌های مناسب تولید شده در این راستا، بهره برداری نمود. این مواد از ویسکوزیته بالاتری برخوردار هستند. در این صورت فرایند پر کردن آنها از کف ظرف آغاز می‌شود. از جمله این مواد آرایشی می‌توان به انواع کرم‌ها، رژ لب و … اشاره کرد.
خط تولید بستنی قیفی و راه اندازی آن
ادامه مطلب

 

مزایای استفاده از خطوط تولید پر کن محصولات آرایشی:

با بهره برداری از دستگاه پر کن، می‌توان شاهد بسیاری از مزایای فوق العاده بود. در این صورت بسیاری از تولید کنندگان با بهره برداری از این دستگاه‌ها، می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند. از جمله مزایای فوق العاده در بهره برداری از این دستگاه‌های کاربردی و ایده‌آل، عبارتند از:

 • کاهش میزان هزینه‌ها در استخدام نیروی انسانی.
 • کاهش میزان دخالت انسانی.
 • افزایش راندمان کاری و تولید و بسته بندی تعداد بیشتر محصولات آرایشی و بهداشتی.
 • افزایش سطح رعایت اصول بهداشتی برای افزایش میزان سلامت مواد آرایشی.
 • سهولت در استفاده و بهره برداری مطلوب از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته.
 • سرعت بسیاری بالا در پر کردن محصولات آرایشی.
 • کیفیت بسیار بالا در بسته بندی مطلوب و ایده‌آل.
 • دقت و ظرافت در عملکرد بسته بندی.
 • بهره برداری از تبلیغات شایسته با بکارگیری از بسته‌ بندی‌های متنوع و ایده‌آل.
 • استفاده از تکنولوژی‌های برتر برای سهولت در امر بسته بندی.

و بسیاری از موارد دیگر. دستگاه پر کن محصولات آرایشی این امکان را برای تولید کنندگان فراهم می‌کنند که در کمترین زمان، بیشترین و مطلوب‌ترین بازدهی را تجربه نمایند. لذا در بسیاری از برندهای تولید کننده‌ی محصولات آرایشی و بهداشتی، شاهد بهره برداری از انواع مختلف این دستگاه‌ها هستیم. امروزه این دستگاه‌ها با تکیه به دانش و علوم پیشرفته، در انواع مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو می‌توان گفت که: این دستگاه‌ها هر روز پیشرفت‌های هیجان انگیزی را تجربه خواهند نمود.

راهنمایی برای خرید دستگاه پر کن محصولات آرایشی:

با توجه به خیل عظیم تولید این نوع از دستگاه‌ها، افراد با در نظر گرفتن نیاز خود، اقدام به خرید این نوع از دستگاه‌ها خواهند نمود. برخی از این دستگاه‌ها عملکردهای حیرت انگیزی را در بر دارند که میزان فعالیت انسانی را تا کمترین حد ممکن کاهش خواهند داد. برخی نیز در کنار فعالیت‌های انسانی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. لذا توجه به برخی از پارامترها در هنگام خرید این تجهیزات، بسیار مهم و ضروری است.

 1. توجه به کیفیت دستگاه: (کیفیت متریال به کار برده شده در تولید دستگاه، یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب و خرید آنها است. شناخت متریال‌های تولیدی مرغوب و توجه به تولید دستگاه با استفاده از متریال‌های مقاوم و درجه یک، بسی حائز اهمیت خواهد بود.)
 2. توجه به عملکرد دستگاه: (از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب یک دستگاه کاربردی، می‌توان به عملکرد ایده‌آل آنها اشاره کرد. برخی از این دستگاه‌ها با تکیه به دانش روز دنیا، از بهترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌های مدرن بهره برداری نموده‌اند. کاربران با در نظر گرفتن نیاز خود، اقدام به خرید و استفاده از دستگاه‌های مورد نظر، خواهند نمود.)
 3. توجه به ابعاد مناسب: (قبل از اقدام به خرید دستگاه مورد نظر، فضای مناسب برای قرار گرفتن دستگاه را مد نظر قرار دهید. ابعاد دستگاه را بسنجید و با توجه به آن، اقدام به خرید هوشمندانه نمایید.)
 4. قیمت دستگاه: (یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها برای خرید این دستگاه‌ها، توجه به قیمت آنها است. برای اینکه بتوانید خطوط تولیدی هوشمندانه و ایده‌آلی را راه اندازی کنید، بهتر است از افراد متخصص و ذی صلاح راهنمایی بگیرید. آذر اندیشان طراح با ارائه‌ی اطلاعات دقیق، بهترین راهنما خواهد بود.)
خط تولید شامپو
ادامه مطلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *