خط تولید نان میشکا و راه اندازی آن

خط تولید نان میشکا

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید خط تولید نان میشکا، یکی از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین خطوط تولید در کشور به شمار می‌رود. نان میشکا به سبب محبوبیت و معروفیت بسیار بالا، اغلب با تولید انبوه مواجه خواهد بود. لذا بسیاری از تولید کنندگان داخلی اقدام به تولید و بهره برداری از این شیرینی لذیذ و دلنشین، نموده‌اند. فروش بالای نان میشکا موجب شده است که بسیاری از افراد، اقدام به بهره برداری مطلوب از خطوط تولیدی این شیرینی نمایند.

در گذشته این نوع از نان‌ها طی مراحل پیچیده و دشواری تهیه می‌شدند. اما امروزه با تکیه به فناوری‌های روز دنیا، شاهد تولید ایده‌آل، انبوه و ساده‌ی آنها خواهیم بود. لذا امروزه برخلاف گذشته، می‌توان با حجم عظیمی از تولید این نوع از نان‌ها، مواجه شد. این شیرینی در کنار طعم لذت بخش و ایده‌آل، از قیمت پایینی نیز برخوردار است.

لذا نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور نیز با توجه بالایی مواجه خواهد بود. از این رو تولید کنندگان می‌توانند در کمترین زمان ممکن تعداد بسیار زیادی از این شیرینی را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نمایند. در این صورت با سود چشمگیر و قابل توجهی مواجه خواهند شد.

از خط تولید نان میشکا چه می‌دانید؟

برای اینکه بتوانید از خط تولید نان میشکا با کیفیت بسیار بالا بهره مند گردید، توجه به برخی از پارامترها، ضروری است. از جمله مهمترین پارامترها در بهره برداری از خطوط تولید شایسته‌ی نان میشکا، عبارتند از:

استفاده از مشاوره‌های تخصصی و هوشمندانه: یکی از مهمترین فاکتورها برای موفقیت در هر زمینه‌ای، دریافت مشاوره‌ی حرفه‌ای و تخصصی است. شرکت آذر اندیشان طراح با برخورداری از کادر مجرب، متخصص، کارآزموده و متعهد، انتخابی هوشمندانه برای دریافت مشاوره به شمار می‌رود. در این شرکت می‌توانید از مشاوره‌های دقیق، تکنیک‌های مهم برای موفقیت و همچنین راه اندازی خطوط تولیدی شایسته بهره برداری نمایید.

استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های کاربردی و مهم: از دیگر المان‌ها برای دستیابی به خط تولیدی موفق، استفاده از تجهیزات مناسب است. امروزه شاهد بسیاری از تجهیزات و دستگاه‌های خاص هستیم که هر کدام در فرایند تولید، نقش بسزایی خواهند داشت. انواع دستگاه‌های مکانیکی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این امکان را برای تولید کنندگان فراهم می‌کند که بتوانند خطوط تولیدی خود را راه اندازی کنند.

راه‌ اندازی مجتمع تولیدی نان در ایران
ادامه مطلب

دستگاه خط تولید نان میشکا

انتخاب تجهیزات مناسب برای ساخت نان میشکا:

همانطور که ذکر شد، امروزه از بسیاری تجهیزات و دستگاه‌های مدرن در خط تولید نان میشکا بهره برداری می‌کنند. اما باید توجه داشت که در خرید این تجهیزات و دستگاه‌ها توجه به برخی از پارامترها و فاکتورهای مهم، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در انتخاب این تجهیزات و دستگاه‌ها بهتر است به مواردی از جمله:

 • کیفیت متریال تولیدی به کار رفته در تجهیزات و دستگاه‌ها
 • ابعاد مناسب دستگاه‌ها بر حسب فضای مورد نظر
 • کاربرد دستگاه با توجه به نیاز تولید کننده
 • قیمت دستگاه
 • تجهیزات مرتبط با دستگاه‌های مورد نظر

و … توجه نمایید. برخی از این دستگاه‌ها به صورت مکانیکی و برخی دیگر به صورت اتوماتیک به بازار عرضه شده‌اند. تولید کنندگان با توجه به نیاز خود، می‌توانند از دستگاه‌ها و تجهیزات مناسب، بهره برداری نمایند.

با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات اتوماتیک در خط تولید نان میشکا، می‌توان شاهد مزایای فوق العاده‌ای بود. از جمله این مزایا عبارتند از: کیفیت بالا در تولید، سرعت بالا ، رعایت اصول مهم بهداشتی، ماندگاری بلند مدت، هزینه نگهداری پایین و .. .

فرایند تولید نان میشکا در شرکت‌ها و کارخانجات:

در فرایند خط تولید نان میشکا می‌توان به موارد قابل توجهی اشاره کرد. در این فرایند ابتدا خمیر نان میشکا با توجه به مواد اولیه مرغوب و درجه یک، تامین خواهد شد. پس از تولید خمیر، محصول در دستگاه مورد نظر قرار گرفته و وارد مراحل پخت خواهد شد. استفاده از دستگاه مناسب در این راستا، بسی حائز اهمیت خواهد بود.

این دستگاه‌ها می‌توانند نیاز اصلی و مهم تولید کنندگان جهت جابجایی خمیر و پخت آن را به همراه داشته باشند. پس از طی کردن فرایند پخت، می‌توان شاهد مراحل بعدی از جمله: قالب زنی، استفاده از مواد میانی مناسب و … بود.

هر کدام از مراحل در خط تولید این نوع از نان‌ها، به نوعی کامل کننده‌ی فرایند تولید نان میشکا به شمار می‌روند. غالبا با توجه به استقبال طیف گسترده‌ای از اقشار مختلف مردم از این نان‌ها، شاهد افزایش میزان تولید و فروش آنها، خواهیم بود.

خط تولید نان بستنی چه ویژگی دارد ؟
ادامه مطلب

پس از طی کردن فرایند تولید و پخت این نوع از نان‌ها، نوبت به مرحله‌ی بسته بندی و نگهداری مطلوب از آنها می‌رسد. در این مرحله، محصولات تولید شده توسط دستگاه‌های مناسب، بسته بندی می‌شوند. بسته‌بندی‌ها نه تنها بر روی حفظ سلامت آنها تاثیرگذار خواهند بود، بلکه ماندگاری و سهولت در جابجایی را هم به همراه خواهند داشت.

خط تولید نان میشکا

دستگاه‌های مورد استفاده در ساخت نان میشکا کدامند؟

همانطور که ذکر شد، دستگاه‌های بسیار زیادی در این فرایند، مورد استفاده‌ی تولید کنندگان قرار خواهد گرفت. از جمله دستگاه‌های مناسب در این راستا، عبارتند از:

 1. دستگاه برش نان میشکا
 2. دستگاه میکسر برای خمیر
 3. آسیاب شکر
 4. دستگاه روکش شکلات
 5. دستگاه دکوراتور یا دستگاه زیگزاگ زن شکلات
 6. تونل انجماد
 7. دستگاه کرم مال

و … . هر کدام از این دستگاه‌ها با عملکرد دقیق و هوشمندانه، نقش بسزایی بر روی فرایند تولید نان میشکا خواهند داشت. از این دستگاه‌ها در مراحل مختلف تولید بهره برداری خواهند نمود. برخی از این دستگاه‌ها با دخالت انسان کار می‌کنند. اما برخی دیگر نیز با برخورداری از تنظیمات پیشرفته، فرایند تولید را طی خواهند نمود. اغلب دستگاه‌هایی که با دخالت انسانی همراه هستند، به صورت مکانیکی طراحی و تولید شده‌اند. اما دستگاه‌های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک، بدون دخالت انسانی تولید خواهند شد.

راهنمایی برای راه اندازی خط تولید نان میشکا:

با در نظر گرفتن محبوبیت این خط تولید، بسیاری از تولید کنندگان و سرمایه گذاران، به دنبال تولید نان میشکا هستند. از این طریق می‌توانند علاوه بر دستیابی به سود قابل توجه، پایه گذار یک برند تولید معتبر نیز باشند. شرکت آذر اندیشان طراح یکی از شرکت‌های بسیار معتبر با کادر متخصص در زمینه‌ی راه اندازی خطوط تولیدی است. در این شرکت می‌توانید تمامی به نکات مهم برای راه اندازی و موفقیت در خط تولید نان میشکا پی ببرید. با انتخاب شایسته و آگاهانه، مسیر موفقیت را به بهترین نحو طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *