قالب سازی ساختمانی برقی در ایران

قالب سازی ساختمانی برقی

شرکت آذر اندیشان طراح یک نام ‌آشنا با سال‌ها تجربه و سابقه در قالب‌ سازی می ‌باشد. به ‌گونه ‌ای که می ‌توانید انواع قالب ها را سفارش داده تا با کمترین هزینه برای شما انجام شود. قالب ‌سازی ساختمانی برقی توسط شرکت  آذراندیشان همواره براساس آخرین متد و فرایند های روز دنیا انجام می شود.
شرکت آذر اندیشان قالب سازی ساختمانی برقی را با متدهای روز دنیا و باکیفیت‌ترین و نازل‌ترین قیمت‌ها انجام می‌دهد. کافی است از با کارشناسان بخش سفارشات این شرکت‌ تماس حاصل فرموده و سفارشات خود را ثبت کنید. تا در اسرع وقت خدمات قالب سازی ساختمانی برقی به شما ارائه شود. قالب سازی یکی از روش های قدیمی ساخت قطعه می ‌باشد که از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. ما در این مقاله می‌ خواهیم قالب سازی ساختمانی برقی را به شما معرفی کنیم. اگر می‌خواهید با این قسمت از مقاله قالب ‌سازی آشنا شوید این یادداشت را دنبال کنید .

قالب ‌سازی صنعتی

این نوع قالب سازی ساختمانی برقی نیز یکی از فرآیندهای تولید قطعه می ‌باشد که با استفاده از شکل دادن به مایع یا مواد خام شکل ‌پذیر قالب خواسته ‌شده را می سازد. هنگامی ‌که می‌خواهید قطعه به تعداد انبوه بسازید ساخت قطعه‌ ها به‌ صورت تکی اتفاق جالبی نیست. بهتر است یک قالب را طراحی کرده و قطعاتی که می‌خواهید، روی آن قالب تولید کنید. در واقع می‌توان گفت اولین قدم برای تولید انبوه قطعات ساخت قالب می‌باشد. هرچه قطعات دارای ظرافت و دقت بالاتری باشند قالب سازی ساختمانی برقی نیز باید با ظرافت و حساسیت بیشتری انجام می شود.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هر چه قطعات پیچیده ‌تر باشند ساخت قالب نیز دشوارتر خواهد بود. قالب‌ ها براساس موادی که در ساخت قطعات تولیدی استفاده می شوند متفاوت هستند. قطعات می‌توانند از جنس پلاستیک، شیشه، آهن، فلز، سرامیک و… باشند که هر کدام نیاز است با قالب مخصوص خود ساخته شوند.

سفارش قالب سازی ساختمانی برقی

قالب سازی ساختمانی برقی از دو مرحله اولیه تشکیل ‌شده است که عبارت‌اند از: طراحی قالب و ساخت قالب. ابتدا باید قالب را با استفاده از نرم ‌افزارهای طراحی مهندسی طراحی کرد که در این مرحله جنس ابعاد و ظرافت قطعه امر مهمی است. با استفاده از این نرم‌ افزارها طرح سه ‌بعدی از قالب بدست می‌آید. در مرحله بعد که ساخت قالب نام دارد نیاز است تا با استفاده از دستگاه‌ های ساخت قالب مانند ماشین CNC که قابلیت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بالایی دارد طرح سه‌بعدی ساخته شده ماشین‌کاری شود. بعد اگر قالب پیچیده ‌تری داشتیم و نیاز به مونتاژ بود قسمت ‌های مختلف قالب توسط دستگاه CNC ساخته ‌شده و کار مونتاژ انجام می ‌شود. هر وقت که ساخت قالب تمام شد از قالب ساخته شده یک نمونه قطعه می ‌سازند تا کیفیت قالب را بررسی کنند اگر نیاز به تغییرات بود در طراحی قالب انجام شود.

جهت مشاهده قالب‌های آماده ساختمانی برقی کلیک کنید !

انواع قالب‌ های صنعتی در قالب‌ سازی ساختمانی برقی

قالب‌های صنعتی نیز انواع مختلفی دارند که براساس روش تولید قطعه دسته‌بندی می‌شوند در ادامه انواع قالب‌ های صنعتی در قالب‌ سازی ساختمانی برقی را توضیح می ‌دهیم .

1. قالب‌های سقفی

قالب‌های سقفی یکی از مهم‌ترین انواع قالب‌های صنعتی در قالب ساختمانی برقی می‌باشند. این قالب‌ها به منظور نصب سیستم‌های برقی در سقف‌ها و دیوارها استفاده می‌شوند. طراحی و ساخت این قالب‌ها باید با دقت بسیار انجام شود تا اطمینان حاصل شود که سیستم‌های برقی به درستی نصب می‌شوند و ایمنی ساختمان حفظ می‌گردد.

قالب سازی صنعتی مدرن در ایران
ادامه مطلب

2. قالب‌های دیواری

قالب‌های دیواری نیز جزو انواع قالب‌های صنعتی در قالب ساختمانی برقی هستند. این قالب‌ها به منظور نصب پریزها، سوئیچ‌ها و دیگر تجهیزات برقی در دیوارها استفاده می‌شوند. طراحی مناسب این قالب‌ها مهم است تا از نظر ظاهری جلابگیر باشند و امکان نصب تجهیزات برقی را فراهم کنند.

3. قالب‌های توزیع برق

در سیستم‌های برقی بزرگتر مانند ایستگاه‌های تقویت برق و زیرساخت‌های برقی صنعتی، قالب‌های توزیع برق به کار می‌روند. این قالب‌ها به منظور توزیع برق به مناطق مختلف و اتصال کابل‌ها و تجهیزات برقی به کار می‌آیند. طراحی دقیق این قالب‌ها بسیار حیاتی است تا از مشکلات احتمالی در توزیع برق جلوگیری شود.

قالب ریخته‌گری در قالب سازی ساختمانی برقی

از انواع قالب‌ های صنعتی می‌ توان قالب ریخته‌گری را نام برد که مخصوص قطعاتی است که از روش ریخته‌ گری ساخته‌ شده اند . ریخته ‌گری با جنس ‌ها و ویژگی ‌های مختلفی و در روش ‌های متفاوت انجام می ‌شود. که هر کدام روش ‌ها و قالب‌ های خاص خود را دارند. قالب ‌های ریخته‌ گری هم به دسته ‌های قالب دایکاست، قالب ریژه و قالب ماسه ‌ای تقسیم می ‌شوند.

ریخته‌گری نیز یک روش مهم در قالب سازی ساختمانی برقی است. در این روش، مواد فلزی مانند آلومینیوم، فولاد و مس به صورت مذاب به داخل قالب ریخته می‌شوند. سپس با سرد شدن و انجام فرایندهای پس از ریخته‌گری، قطعه ساختمانی برقی نهایی تولید می‌شود. این روش به خاطر دقت و دوام بالا در تولید قطعات پیچیده و همچنین قابلیت تولید انبوه، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قالب سازی ساختمانی برقی
قالب سازی ساختمانی برقی

قالب سازی تزریق پلاستیک

از دیگر انواع قالب ‌سازی، قالب سازی تزریق پلاستیک می‌ باشد. از مهم ‌ترین و پرکاربردترین قالب ‌های صنعتی قالب تزریق پلاستیک است که قطعات برقی ساختمان نیز بیشتر از این نوع قالب ساخته‌ شده اند. انواع لوازم برقی ساختمانی می ‌توانند از نوع قالب تزریق پلاستیک باشند و کمتر پیش می ‌آید از جنس دیگری این قطعات را بسازند. چرا که پلاستیک رسانای خوبی نیست و برای کارهای برقی کاربرد بیشتری از فلز و دیگر جنس ها دارد. همچنین قالب سازی ساختمانی برقی روش ارزان ‌تری نسبت ‌به دیگر قالب ‌سازی ها است.
قالب تزریق پلاستیک از قسمت ‌هایی تشکیل می‌ شود که عبارت ‌اند از:

  •  کفشک
  •  پل
  • کویته
  •  پران
  • صفحه
  •  اسپرو
  •  هات رانر

همچنین قالب تزریق پلاستیک دارای دو بخش است که بخش ثابت و بخش متحرک نام دارد. بخش ثابت تزریق مواد گرم در قسمت قالب را انجام می دهد. بخش متحرک به قسمت متحرک ماشین وصل می‌ شود و قطعه از آن ‌جا بیرون می ‌افتد.

قالب سازی تزریق پلاستیک در ساختمانی برقی یک روش رایج برای تولید قطعات برقی است. در این روش، مواد پلاستیکی با استفاده از یک ماشین تزریق، به داخل قالب‌های طراحی شده برای تولید قطعات وارد می‌شوند. سپس با استفاده از حرارت و فشار، پلاستیک در داخل قالب شکل می‌گیرد و پس از سرد شدن، قطعه نهایی برقی حاصل می‌شود.

قالب سازی محصولات پزشکی در تبریز
ادامه مطلب

قالب سازی ساختمانی برقی در تبریز

قالب آهنگری

از دیگر انواع قالب ‌سازی قالب آهنگری می ‌باشد . قالب سازی به روش آهنگری اینطور کار می ‌کند که قطعه بین دو نیمه قالب قرار می‌گیرند سپس با فشار دادن یا ضربات چکش متعدد قالب ساخته می ‌شود قالب ‌های آهنگری به سه صورت قرار دارند که عبارت ‌اند از : قالب بسته ، قالب باز ، آهنگری قالب بسته.

قالب آهنگری نیز یکی دیگر از روش‌های قالب سازی در صنعت ساختمانی برقی است. در این روش، مواد فلزی نظیر فولاد، آهن یا برنج به صورت جامد و با استفاده از قالب‌های آهنگری شکل می‌گیرند. در این روش، قالب‌های آهنگری به دقت و با استفاده از ابزارهای مناسب شکل‌دهی می‌شوند. سپس مواد فلزی درون قالب قرار می‌گیرند و با استفاده از فشار و حرارت، به شکل قالب تبدیل می‌شوند. پس از خنک شدن، قطعه آهنگری ساختمانی برقی آماده استفاده می‌شود. این روش به خاطر قدرت و مقاومت فلزات، استفاده گسترده‌ای در ساخت قطعات ساختمانی برقی دارد.

قالب پرس

آخرین نوع قالب صنعتی که می خواهیم معرفی کنیم قالب پرس است. این نوع قالب برای فرم دادن، بریدن، خم کردن و کشش قطعات مورد استفاده قرار می ‌گیرد. با این حساب قطعاتی که شکل پذیر نیستند نمی‌ توانند از قالب پرس استفاده کنند. جنس قالب‌ های پرس از فولاد می ‌باشد. اجزاء قالب ‌های پرس عبارت ‌اند از: سنبه، ماتریس، کفشک، میل راهنما و بوش.

قالب پرس نیز یکی از روش‌های قالب سازی در صنعت ساختمانی برقی است. در این روش، مواد مختلف از جمله فلزات، پلاستیک‌ها یا فیبر‌های مقاوم، درون قالب پرس قرار می‌گیرند. سپس با استفاده از فشار قوی، مواد درون قالب تحت فشار قرار می‌گیرند و به شکل دلخواه فشرده می‌شوند. پس از اعمال فشار، قطعه ساختمانی برقی مورد نظر به دست می‌آید که معمولاً قابلیت مقاومت و پایداری بالایی دارد.

جهت مشاوره در زمینه قالب سازی ساختمانی برقی کلیک کنید !

شرکت قالب‌ سازی ساختمانی برقی

استوک پلاست به عنوان یک شرکت قالب سازی ساختمانی برقی با سال‌ها تجربه در زمینه تولید و قالب‌ سازی انواع قطعات در بازار ایران فعالیت گسترده‌ای دارد. استوک پلاست یکی از مطرح ‌ترین و پرسابقه ‌ترین شرکت‌ های قالب ‌سازی می ‌باشد. این شرکت با دارا بودن فضای لازم، تجهیزات و نیروهای انسانی متخصص و مجرب هر گونه قالب را می ‌تواند برای شما تولید کند. می‌توانید هم به‌ صورت عمده و هم به ‌صورت خرده تولیدات قالب ‌سازی خود را به استوک پلاست و آذراندیشان بسپارید. استوک پلاست با انجام کارها به‌ صورت اصولی و با استانداردهای لازم توانسته اعتماد مشتریان خود را جلب کند. یکی از مزیت ‌های شرکت استوک پلاست نیز ذکر همین مورد است. این شرکت می ‌تواند به‌ خوبی در زمینه قالب ‌سازی ساختمانی برقی فعالیت کند چرا که با شرایط رقابتی بازار آشنایی و تجربه لازم را دارد.

به طور کلی، قالب سازی ساختمانی برقی با استفاده از روش‌های مختلفی نظیر تزریق پلاستیک، ریخته‌گری، آهنگری و پرس، قطعات و قسمت‌های مختلف برقی را تولید می‌کند. این فرایندها به طور مستقیم در کیفیت، دقت و عملکرد قطعات برقی تأثیرگذار هستند و در صنعت الکترونیک و ساختمان‌سازی بسیار حائز اهمیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *