قالب سازی صنعتی مدرن در ایران

قالب سازی صنعتی مدرن

قالب سازی صنعتی مدرن با دارا بودن تجهیزات پیشرفته قالب‌ سازی، کادر مجرب و متخصص در این امر آماده خدمات ‌رسانی به مشتریان عزیز می ‌باشد. گروه فنی ‌مهندسی استوک پلاست و شرکت آذر اندیشان با افتخار بیان می‌ کند که یکی از کامل‌ ترین مجموعه‌ های قالب‌ سازی صنعتی مدرن را در اختیار دارد.

این گروه طراحی با امکاناتی مانند دستگاه اسکن سه‌ بعدی و پرینتر سه ‌بعدی و دستگاه ‌های لیزر پیشرفته و همچنین با دارا بودن دستگاه ‌هایی نظیر CNC و مابقی دستگاه ‌های مورد نیاز برای قالب ‌سازی صنعتی مدرن می توان گفت پیشرفته ترین تجهیزات را در اختیار دارد. می‌تواند در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ‌ها عملیات قالب ‌سازی را برای مشتریان عزیز انجام دهد. چنانچه می‌خواهید سفارش خود را ثبت کنید می ‌توانید با بخش فروش این وب ‌سایت تماس حاصل فرمایید.

 روش ‌های قالب سازی صنعتی مدرن

صنعت قالب ‌سازی این روزها بسیار مدرن و پیشرفته شده ‌است. برای ساخت قطعات مختلف قالب ‌های مختلف ساخته می ‌شود. برای ساخت قالب ‌های قطعه پلاستیکی از قالب ‌سازی تزریق پلاستیک استفاده می ‌شود. از روش ‌های قالب سازی صنعتی مدرن می ‌توان قالب بادی را نام برد که برای ساخت انواع بطری ‌های پلاستیکی استفاده می ‌شود.

در این مطلب می خواهیم روش ‌های قالب سازی صنعتی مدرن را با هم بررسی کنیم.  محصولی که به کمک آن قطعه به شکل دلخواه شما در می ‌آید قالب سازی نام دارد. ابتدایی ‌ترین گام تولید یک قطعه قالب ‌سازی است. قالب سازی قدمت چند هزارساله دارد که در گذشته برای ساخت مجسمه یا ظروف از قالب‌ های گچی ماسه‌ ای چوبی و سنگی استفاده می‌ شد. امروزه در قالب ‌سازی صنعتی مدرن از موادی مانند شیشه، پلاستیک، فلز ، آلومینیوم و… قالب ‌سازی انجام می ‌شود.

سفارش قالب سازی صنعتی مدرن

قالب ‌های به چه روش‌ های ساخته می ‌شوند؟

 قالب ریخته‌ گری

برای ساخت قطعه‌ هایی که برای ریخته‌ گری ساخته ‌شده اند از قالب‌ های مخصوص ریخته گری استفاده می‌ شود. قالب ‌های ریخته ‌گری دارای سه قسمت ماسه ‌ای دایکاست و ریژه هستند. قالب ‌سازی دایکاست برای ساخت قطعات فلزی به کار می‌ رود. همچنین از  طریق روش قالب‌ سازی دایکاست قطعات آلومینیومی نیز ساخته می‌ شوند.

مراحل راه اندازی خط تولید اسمارتیز
ادامه مطلب

در این روش موادی که جذب می‌ شوند به ‌صورت فشاری وارد قالب‌ شده و شکل می ‌گیرند. برای ساخت قطعات با کیفیت بالا می ‌توانید از قالب سازی دایکاست استفاده کنید. اگر قطعه شما دارای ضخامت‌ های مختلفی است و می ‌خواهید آن را با کیفیت بالا بسازید بهتر است روش ریژه را مدنظر قرار دهید. روش ماسه ‌ای هم یکی دیگر از روش‌ های قالب سازی ریخته‌گری و قالب ‌سازی مدرن است. برای ساخت قطعات فلزی که بسیار داغ هستند استفاده می ‌شود زیرا ماسه توانایی تحمل دمای بالا را دارد.

قالب پرسی در قالب سازی صنعتی مدرن

نوع بعدی که در ساخت قطعات استفاده می‌ شود قالب پرسی است. از قالب پرسی بیشتر برای ساخت قطعات پلاستیکی استفاده می ‌شود. پلاستیک ماده ای قابل انعطاف است و به ‌راحتی خم می ‌شود بنابراین می ‌توان به مواد پلاستیکی از طریق پرس شکل داد. روش پرسی یک روش مناسب برای ساخت قطعات پلاستیک توپر می‌ باشد.

 قالب آهنگری

از دیگر روش‌ های قالب سازی صنعتی مدرن قالب آهنگری می ‌باشد که برای ساخت قطعات فولادی مناسب است. قالب‌ ها به‌ صورت دو تکه به ‌هم متصل شده و از طریق گیره‌ های مخصوص محکم می ‌شوند. سپس نیاز است تا مقدار مشخصی مواد مذاب به داخل قالب ریخته شود. ریختن مواد مذاب در داخل قالب هم می ‌تواند روش ‌های مختلفی مانند روش تزریقی داشته باشد.

 طراحی و قالب سازی صنعتی مدرن

طراحان قالب امروز با طراحی قالب با روش های مدرن و با استفاده از نرم ‌افزارهای طراحی مخصوص باعث دقت و سرعت در قالب‌ سازی شده اند. تکنولوژی‌ ها به طراحان این امکان را می ‌دهند که بتوانند از قطعه ‌ای که در تصور خود و مشتری دارند قالب تهیه کنند. امروزه برای تولید قالب وجود یک شی‌ء به‌ عنوان نمونه نیاز نیست.

یکی از مزایای قالب سازی صنعتی مدرن این است که می توان با آن به راحتی تولیدات انبوه انجام داد به طوری که ابتدا طرح قالب به صورت سه بعدی توسط طراحان و با استفاده از نرم افزارهای طراحی انجام می شود. سپس آن را نشان مشتری می دهند اگر مورد قبول واقع شد قالب آن را می سازند سپس در مرحله بعد یک قطعه با آن قالب می سازند تا اگر مشکلی در قالب بود برطرف شود. در مرحله بعد و پس از تایید نهایی قطعه ، تولید انبوه قطعه آغاز می شود.

قالب سازی قطعات خودرویی در تبریز
ادامه مطلب

روش های قالب سازی صنعتی مدرن

جمع ‌بندی کلی

روش‌ های قالب سازی صنعتی مدرن به چهار دسته قالب ‌سازی ریخته ‌گری، آهنگری، پرسی و قالب ‌سازی تزریق پلاستیک تقسیم می‌ شوند. اگر می‌ خواهید قطعات فلزی بسازید می ‌توانید از قالب‌ هایی که به روش ریخته‌ گری و آهنگری ساخته می‌ شوند استفاده کنید. برای تولید قطعات پلاستیکی می‌ توانید از روش‌ های پلاستیکی و پرسی و قالب‌ سازی تزریق پلاستیک استفاده کنید.

در این روش برای هدایت مواد مذاب به داخل قالب از روش تزریق پلاستیک استفاده می‌ شود. به ‌همین دلیل نام آن قالب ‌سازی تزریق پلاستیک ‌است. روش‌ های مدرنی برای قالب ‌سازی صنعتی مدرن به ‌وجود آمده است که از رایج ‌ترین این روش ‌ها روش بادی می ‌باشد. در روش بادی برای شکل دادن به یک توده پلاستیکی از جریان شدید هوا استفاده می‌ شود. روش بادی مقداری به شیشه ‌گری فوتی شبیه است.

 کلام پایانی

گروه فنی و مهندسی استوک پلاست و شرکت آذر اندیشان با سال ‌ها تجربه موفق در قالب ‌سازی و دارا بودن کادری مجرب و متخصصین باسواد توانسته گام مهمی در قالب ‌سازی صنعتی مدرن بردارد. این شرکت رضایتمندی صد در صدی مشتریان خود را دارا است. چنانچه می ‌خواهید سفارش ثبت کنید با واحد سفارش و کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

از این‌که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صفحات دیگر وب ‌سایت توضیحات مهمی درمورد قالب‌ سازی و راه ‌اندازی یک کسب ‌و کار است. چنانچه سوالی دارید می ‌توانید آن را در بخش کامنت های وب ‌سایت قرار دهید تا در اسرع وقت پاسخ آن را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *