قالب سازی قطعات خودرویی در تبریز

قالب سازی قطعات خودرویی

امروزه قالب ‌سازی قطعات خودرویی در صنعت رشد چشمگیری داشته است و با توجه به افزایش خودروها و افزایش نیاز روزانه مردم به خودرو، لزوم استفاده از قالب‌ سازی قطعات خودرویی چند برابر شده ‌است. با استفاده از این روش قالب ‌سازی می‌توانیم چندین  قطعه در بخش ‌های مختلف صنعت خودرو به ‌راحتی بسازیم. برای تولید قطعات مختلف خودروها از قالب‌ سازی قطعات خودرو استفاده می‌ شود.

قالب ‌سازی انواع قطعات

قالب ‌سازی قطعات خودرویی یکی از قدیمی ‌ترین روش‌ های تولید قطعه به روش قالب‌ سازی است. در زمان قدیم از ریخته‌گری برای قالب‌ سازی استفاده می ‌شد. گروه فنی‌ مهندسی استوک پلاست و شرکت آذر اندیشان با برخورداری از کادری مجرب و دانش فنی بسیار بالا در کنار متخصصان خبره این کار، با ایجاد فضای مناسب برای طراحی و قالب ‌سازی و تولید انواع قالب های فلزی و پلاستیکی  و… روشی مدرن و قابل اتکا برای قالب سازی به وجود آورده ‌است. یکی از افتخارات استوک پلاست و آذر اندیشان برخورداری از یک تیم بسیار قوی با میانگین سابقه کاری بالا در زمینه قالب ‌سازی انواع قطعات می ‌باشد. همچنین در کنار کادر قدرتمند و وجود ماشین ‌آلات و دستگاه ‌های به ‌روز و استفاده از نرم ‌افزارهای طراحی قدرتمند، رضایت کامل مشتریان را به ‌همراه داشته ‌است.

قالب سازی قطعات خودرویی و بدنه خودرو

نخستین چیزی که یک مشتری در خودرو می ‌بیند بدنه خودرو می‌ باشد. بدنه خودرو تاثیر خاصی بر دید بیننده و نظر آن در مورد خودرو دارد. در کارخانجات تولید خودرو در مرحله اول بدنه فولادی خودرو ساخته  می‌ شود. سپس قطعات آن در خط مونتاژ و موارد دیگر ساخته می ‌شوند. بدنه خودرو از ترکیب زاویه ‌ها، خطوط و منحنی ‌ها و رنگ به ‌وجود آمده است. بدنه خودرو از قطعات مختلفی تولید شده ‌است. در خط بدنه ‌سازی این قطعات به یکدیگر متصل می ‌شوند. قطعات در کارخانه پرس تولید می‌ شوند سپس در کارخانه بدنه ‌سازی به بدنه کامل تبدیل می ‌شوند.

هر قطعه قالب خاص خودش را دارد. قالب ‌های مختلف قالب‌ سازی قطعات خودرویی با توجه به سایز قطعات طراحی و ساخته می‌ شوند . سایز قطعات در اندازه‌ های مختلف دسته ‌ بندی شده ‌اند. این دسته ها از G1-G2-G3-G4-G5 هستند. در این دسته ‌بندی G1 بزرگ ‌ترین قطعه و  G5کوچک‌ ترین قطعه را می ‌سازند. ساخت قالب ‌های کوچک صنعتی در کشور ما سابقه طولانی دارد. این قالب‌ ها عمدتاً با عملیات ماشین ‌کاری ساخته می‌ شوند. همچنین روی ورقه‌ های فلزی عملیاتی چون خم کاری، برش ، سوراخ ‌کاری و کشش انجام می ‌شود. اما در زمینه ساخت قالب‌ های بزرگ کشور ما سابقه زیادی ندارد.

قالب سازی لوازم آشپزخانه در ایران
ادامه مطلب

سفارش قالب سازی قطعات خودرویی

ساخت قالب بدنه خودرو از استاندارد خاصی پیروی می ‌کند. همچنین فرآیندهای این مدل طراحی استاندارد بوده و از فناوری ‌های بسیار پیشرفته و تجهیز کارخانه ‌ها به سیستم ‌های مدرن و پیشرفته استفاده کرده است. این کار کیفیت تولید را افزایش داده ‌است . به‌ طوری‌ که امروزه شاهد این هستیم  که در طول سال چندین خودرو توسط شرکت های خودروسازی وارد خط تولید شده و روانه بازار می ‌شوند.

 شیوه سنتی قالی سازی قطعات

قالب ‌سازی قطعات خودرویی از اهمیت زیادی برخوردار است که می ‌تواند کیفیت بدنه خودرو را بالا ببرد.

در روش ‌های سنتی قالب ‌سازی قطعات خودرو از کارگاه‌ های کوچک شروع به کار می ‌کردند. یک نفر به نام سرپرست در آنجا وجود دارد که با استفاده از اندیشه ‌ها و تصمیم‌گیری ‌های همان یک نفر مجموعه اداره می ‌شود. در این روش سیستم قالب ‌سازی به یک شخص متکی است. این کار باعث می‌ شود تا احتمال بروز خطا بالا برود . مزیت این روش هزینه کمتر آن نسبت به هزینه روش های امروزی و مدرن است اما در صورت نبودن یک نفر کل سیستم مختل می‌ شود چرا که طراحی و ساخت قالب در روش سنتی عموماً به ‌صورت ذهنی انجام می شود. با این روش قالب‌ های ساخته‌ شده به‌ جز موارد معدود از نظر استحکام و تیراژ تولید کیفیت لازم را ندارند.

از طرف دیگر در روش های سنتی از ماشین‌آلات استفاده چندانی نمی‌شود بلکه هر امکاناتی که در کارگاه وجود دارد برای ساخت قالب استفاده می ‌شود. این روش پاسخگوی ساخت قالب‌ های پیچیده و بزرگ نخواهد بود. همچنین سطح تحصیلات کارکنان کارخانه قالب ‌سازی به روش سنتی عموماً در حد پایین و متوسط بوده و انگیزه کاری در حد قابل ‌قبول در این مجموعه وجود دارد.

مراحل راه اندازی خط تولید اسمارتیز
ادامه مطلب

 شیوه مدرن قالب سازی قطعات خودرویی

اما در شیوه مدرن قالب سازی قطعات کارخانه های بزرگ کار قالب ‌سازی را به شیوه نوین انجام می دهند. در این کارخانه ها از ابزار آلات صنعتی و ارتباطات سازمانی گسترده استفاده می ‌شود. برای هر فعالیتی یک واحد و یک گروه در نظر گرفته می ‌شود که به ‌طور تخصصی روی یک کار فعالیت می ‌کنند. هر واحد کار خود را انجام داده و محصول کار خود را در اختیار واحد دیگری قرار می‌ دهد. در این نوع قالب‌ سازی گردش کار پیچیده ‌تر می ‌شود که به سود کارخانه است .

در مجموعه فنی مهندسی استوک پلاست  و شرکت آذراندیشان قالب‌ ها قبل از ساخت به ‌صورت سه ‌بعدی طراحی می ‌شوند. شرکت قالب‌سازی استوک پلاست و آذر اندیشان فعالیت هایی چون طراحی‌ های قالب ، ساخت و تعمیر انواع قالب ‌های پلاستیکی،  فلزی، قطعات خودرویی و … را با استفاده از مدرن ‌ترین ماشین ‌آلات و برنامه های نرم‌ افزاری انجام می‌ دهد. می ‌توانید با استفاده از این شرکت ایده‌ ها و طرح‌ های تجاری خود را به‌ آسانی و به بهترین روش ممکن به واقعیت تبدیل کنید.

قالب سازی قطعات خودرویی در تبریز

قیمت قالب ‌سازی قطعات خودرویی

قیمت قالب ‌سازی قطعات خودرویی با پارامترهای متعددی محاسبه می ‌شود که برخی از آن ها عبارت ‌اند از : ابعاد قطعه یعنی طول و عرض و ارتفاع، جنس قطعه، کیفیت سطوح خاص،  مشخصات دستگاه تیراژ قطعه و …  مهم‌ترین پارامترهایی برای تعیین قیمت قالب‌سازی قطعات خودرو هستند که می‌ تواند قیمت آن ‌ها را بالا و پایین ببرد.

این مقاله از طرف شرکت فنی ‌مهندسی استوک پلاست و گروه آذر اندیشان خدمت شما ارائه گردید امید است که مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. شما می ‌توانید از طریق این شرکت که دارای تجربه در زمینه قالب‌ سازی انواع  قطعات می ‌باشد استفاده کنید. جهت ثبت سفارشات خود می ‌توانید با کارشناسان این امر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *