دستگاه پرکن روغن چیست؟

دستگاه پرکن روغن

دستگاه پرکن روغن یکی دیگر از تولیدات بسیار برجسته با تکیه به فناوری‌های نوین است که مزایای فوق العاده‌ای را در بر دارد. این دستگاه قابلیت پر کردن ظروف مناسب روغن‌ها را در بر دارد. روغن‌ها از جمله مواد غذایی هستند که به سرعت در معرض آلودگی قرار گرفته و افراد را دچار مسمومیت غذایی می‌کنند. لذا سازمان بهداشت، به فرایند تولید و بسته بندی این نوع از محصولات، بسیار توجه می‌کند.

حتما شما هم در بسیاری از شرکت‌های بزرگ و نامی، شاهد استفاده از دستگاه‌های مرغوب برای پر کردن مایعات بوده‌اید. امروزه بسیاری از مایعات از قبیل: انواع نوشیدنی‌ها، انواع مواد شوینده و حتی روغن‌ها و … نیز توسط دستگاه‌های مرغوب بسته بندی می‌شوند. در این صورت علاوه بر برخورداری از سلامت بسیار بالا، کیفیت منحصر بفرد و مقاومت قابل توجهی را نیز در بر خواهند داشت.

از دستگاه پرکن روغن چه می‌دانید؟!

دستگاه پرکن روغن این امکان را برای اپراتورها فراهم می‌کند که بتوانند در کمترین زمان و با بهترین کیفیت، محصولات خود را به بازار عرضه کنند. این دستگاه‌ها مزایا و فواید بسیار زیادی را برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان در بر خواهند داشت. لذا امروزه شاهد انواع مختلفی از این دستگاه‌های مرغوب در بازارهای رقابتی خواهیم بود.

همانطور که از نام دستگاه پر کن روغن بر می‌آید، از این دستگاه‌ها برای پر کردن روغن و انواع مایعات بهره برداری خواهند نمود. با استفاده از این دستگاه‌های بسیار مرغوب و کاربردی، پروسه‌ی استفاده از دخالت‌های انسانی بسیار کاهش می‌یابد. در این صورت می‌توان شاهد کیفیت و سلامت بیشتر محصولات بسته بندی شده، بود.

امروزه با توجه به طیف وسیعی از مایعات مختلف از جمله: انواع سس‌ها، انواع نوشیدنی‌ها، مواد آرایشی و …شاهد انواع دستگاه‌های پرکن خواهیم بود. این دستگاه‌ها با توجه به نیاز مخاطبین مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اما شاید این سوال نیز برای شما پیش آید که کدام دستگاه پر کن مناسب پر کردن روغن در بسته بندی‌های مطلوب، خواهد بود؟!

دستگاه پرکن روغن مایع

انواع خطوط تولید پر کن کدامند؟

همانطور که ذکر شد، دستگاه پرکن روغن از انواع مختلفی برخوردار هستند که یکی از آنها، دستگاه پر کن روغن است. این دستگاه خود نیز دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها با توجه به نیاز مصرف کنندگان، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله انواع آنها می‌توان به:

 • دستگاه پرکن روغن اتوماتیک: (این دستگاه به طور کاملا اتوماتیک طراحی و تولید شده است. لذا تمامی فرایند بسته بندی در این دستگاه، توسط ماشین آلات و دستگاه‌های مربوطه، انجام می‌پذیرد. اغلب از این دستگاه‌ها برای شرکت‌ها و کارخانجات بسیار بزرگ بهره برداری می‌شود. در این صورت تعداد نیروی انسانی تا حد چشمگیری کاهش یافته و در مقابل شاهد افزایش تولید و بسته بندی در زمان مشخص، هستیم.)
 •  دستگاه مکانیکی پر کن روغن: (این دستگاه به صورت مکانیکی عمل کرده و اغلب برای مشاغل کوچکتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این دستگاه‌ها اغلب نیازمند بهره برداری از نیروی انسانی نیز خواهیم بود. از مزیت بهره برداری از این دستگاه‌ها می‌توان به قیمت مناسب آنها اشاره نمود. این نوع از دستگاه‌ها از قیمت ارزان‌تری نسبت به دستگاه‌های اتوماتیک برخوردار هستند.)
دستگاه پرکن پودر آرایشی
ادامه مطلب

در کنار انواع ذکر شده، می‌توان به دسته‌بندی خاص این نوع از دستگاه‌ها نیز اشاره نمود. این دستگاه‌ها با توجه به غلظت مایعات نیز دسته بندی خواهند شد. مایعات با غلظت بالا توسط برخی از انواع دستگاه‌های خاص بسته بندی خواهند شد. روغن نیز به سبب برخورداری از ویسکوزیته بالاتر، توسط دستگاه‌های پر کن مایعات غلیظ بسته بندی خواهد شد.

 

مزایای بهره برداری از پر کن روغن:

از جمله مزایای استفاده از دستگاه پرکن روغن ، می‌توان به مواردی اشاره نمود که هرکدام در کیفیت، جذابیت و مرغوبیت روغن، نقش بسزایی دارند. این مزایا عبارتند از:

 • سرعت بالا در پر کردن و بسته بندی کردن روغن.
 • توجه به اصول بهداشتی مناسب جهت جلوگیری از ورود میکروب‌ها و باکتری‌ها به درون روغن.
 • سهولت در بهره برداری و کیفیت در بسته بندی.
 • استفاده از بازاریابی مطلوب با بهره برداری از بسته بندی‌های ایده آل و مرغوب برای جلب توجه مخاطبین.
 • بکارگیری تنوع در بسته بندی‌های مرغوب و جذاب.
 • کاهش نیروی انسانی به جهت افزایش راندمان کاری.
 • برخورداری از ماندگاری بلند مدت و طول عمر بسیار بالا.
 • کاهش هزینه‌ها.
 • دقت بسیار بالا در فرایند بسته بندی.

دستگاه پرکن روغن مزایای فوق العاده‌ای را برای تولید کنندگان در بر خواهند داشت. برای بهره برداری مطلوب از این دستگاه، فقط کافیست که اپراتور دستورات لازم را برای دستگاه تعریف نماید. سپس دستگاه به طور خودکار تعداد خاصی از روغن‌ها را در طی روز و زمان مشخص، بسته بندی می‌کند. در این صورت علاوه بر کاهش هزینه‌ها، می‌توان شاهد افزایش میزان تولید، کیفیت در تولید و بسته بندی و … نیز بود.

خط تولید شامپو
ادامه مطلب

خطوط تولید دستگاه پرکن روغن

راهنمایی برای خرید دستگاه پر کن:

برای اینکه بتوانید یک خرید هوشمندانه و دقیق را تجربه کنید، بهتر است به برخی از پارامترهای مهم در این زمینه توجه نمایید. برای نمونه در خرید این نوع از دستگاه‌ها توجه به:

 1. کیفیت متریال تولیدی دستگاه پر کن.
 2. ابعاد مناسب دستگاه.
 3. قیمت دستگاه پر کن.
 4. تعداد نازل.
 5. توجه به سیستم‌های تعبیه شده بر روی دستگاه برای کنترل آن.
 6. توجه به سهولت در استفاده و راه اندازی.
 7. توجه به سطح امنیت آن برای استفاده‌ی کاربران و اپراتورها.
 8. توجه به لوازم مصرفی و متریال‌های به کار رفته در تولید دستگاه.

و موارد دیگر بسیار ضروری و مهم بوده است. با توجه به این نکات می‌توانید یک خرید هوشمندانه را برای خود رقم بزنید.

جمع بندی:

دستگاه پرکن روغن در دسته‌ی دستگاه‌های پر کن مایعات غلیظ قرار می‌گیرد. اغلب برای بهره برداری مطلوب از این دستگاه‌ها، باید از مکانیزم خاصی استفاده کرد. مکانیزم‌های پمپی، پیستونی و یا ثقلی از انواع مکانیزم‌های دستگاه پر کن مایعات غلیظ است. دستگاه‌های مورد نظر با توجه به المان‌های خاص برنامه ریزی می‌شوند. سپس با تکیه به این المان‌ها به صورت پر فشار و یا با مکانیسم خاص، بسته بندی خواهند شد.

این دستگاه‌ها دارای سنسورهای شناسایی هستند که این قابلیت را برای آنها فراهم می‌کند که به بهترین نحو، فرایند بسته بندی را انجام دهند. لازم است بدانید که عوامل مختلفی بر روی تعیین قیمت این دستگاه‌ها تاثیرگذار هستند. عواملی از قبیل: اندازه دستگاه، عملکرد خاص دستگاه، مدل‌های مختلف دستگاه و … بر روی قیمت آنها تاثیرگذار هستند. شرکت آذر اندیشان طراح با در بر داشتن کادر مجرب، متعهد و متخصص در زمینه‌ی راه اندازی خطوط تولید، بهترین همراه خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *